Služby

S jakými obtížemi se na nás můžete obracet....

... a jak vám je pomůžeme řešit :-)

Ošetření pánevního dna metodou Ludmily Mojžíšové

(Katka, Markéta, Petra)

Pánevní dno je soustava svalů, vyplňující kostěnou pánev. Tato svalovina se rozprostírá jako miska v malé pánvi, má funkční i strukturální povahu. Strukturálně je pánevní dno určitým uzávěrem, podporou a nosníkem pro orgány dutiny břišní. Je to jedno z pater, na kterém je naše tělo vystavěno.  Více zde

Metoda Ludmily Mojžíšové

(Markéta, Katka, Petra)

Ludmila Mojžíšová byla zdravotní sestra a fyzioterapeutka, která pracovala na Fakultě tělesné výchovy a sportu v Praze se sportovci. Sama vypozorovala jisté souvislosti mezi obtížemi svých pacientů a tím, co na jejich těle dokázala vidět či rukama cítit. Vypracovala metodiku, kterou odstraňovala funkční poruchy pohybového aparátu a přinášela tak sportovcům úlevu. Časem ale také zjistila, že spousta pacientek, které ošetřila, hlásilo úpravu menstruačního cyklu, snížení bolestivosti břicha, zad i hlavy a dokonce mnoho z nich po dlouhém úsilí dokázalo úspěšně otěhotnět.
Více zde
Posilování integrovaného hlubokého stabilizačního systému (IHSS)

(Markéta, Katka, Petra)

Hluboký stabilizační systém je soustava svalů, které svou funkcí bez kontroly našeho vědomí dokážou udržet správnou posturu a rovnováhu při provádění i běžných činností, jako je sed, stoj, chůze, pohyby končetin a trupu. Pokud v tomto systému vznikne jakákoli nerovnováha ( dysbalance) ve smyslu oslabení či zkrácení určitých svalových skupin, potom dochází k vadnému držení těla, šPAtným stereotypům dýchání i pohybu a následně i bolestem pohybového aparátu.

Akrální koaktivační terapie (ACT)

(Markéta)

Metoda ACT-akrální koaktivační terapie-využívá polohy motorického vývoje- vzpěrná cvičení ,která lze využít v každém věku a kondici
Princip- napravení špatných pohybových návyků, napřímení páteře, zvětšení rozsahu kloubů, zlepšení kondice, mobilizace

SMsystem

(Markéta)

SMsystem aktivizuje spirálová zřetězení svalů a navíc současně protahuje zkrácené svaly a posiluje svaly oslabené .
skládá se z 12 základních cviků, které je možno dál rozvíjet pro konkrétní problém (skolióza, přetížení různých úseků páteře, kyčelní klouby...) 

Vertebroviscerální terapie

(Katka, Petra)

Porucha funkce pohybového aparátu má prakticky vždy vliv na vnitřní orgány a opačně. Mnohdy za chronickými bolestmi zad stojí hypertonus žaudeční svaloviny jakožto pozůstatek někdejší neurózy, stresu či jen zhoršené funkce v důsledku útisku při sedavém zaměstnání. Mnohy zase naopak můžeme mít pocit infarktového stavu, ale pravou příčinou bude blokáda žebra. Vertebroviscerální vztahy  hrají v terapii důležitou roli a nesmí se na ně zapomínat, ale stejně tak nelze obtíže bagatelizovat a je vždy nutné lékařské vyšetření k vyloučení závažného onemocnění.

Masáž klasická

(Markéta, Katka, Petra, Bára ) 

Klasická masáž pozitivně ovlivňuje fyziologické a psychické funkce člověka, přináší tělesnou i duševní pohodu. Provádí se masáž jednotlivých částí těla dle výběru klienta nebo masáž celková.

 Více zde


Termoplastické stélky Formthotics SystemTM

(Katka)

- vložka do bot je v podstatě ortopedická pomůcka, taková berlička, o kterou se noha má opřít, když už nemůže, když nároky na nohu kladené překračují její možnosti. Jako fyzioterapeut zastávám názor, že bez aktivního cvičení, práce s nohou a poskytování různých podnětů noze např. při bosé chůzi se vložkou samo od sebe zase tolik nevyřeší. Každopádně správným nastavením chodila a kotníku se pak mohou optimálně zatěžovat i další nosné kouby, jako jsou kolena a kyčle a tudíž se tolik neopotřebovávají.

Více zde

Myofasciální mobilizační a měkké techniky

(Markéta, Katka, Petra)

Měkké techniky - jsou metodou, kterou ve fyzioterapii používáme k odstraňování reflexních změn, k ošetření jizev po úrazech apod. Jsou to techniky mající široké pole využití. Měkké techniky bývají často prováděný lokálně - tím se liší od masáže (např. lokální ošetření jizev). Ne vždy se při opakovaném provádění provádí stejné techniky, sledují aktuální stav měkkých tkání těla - vychází z diagnostiky dotykem.

indikace:

  • problémy s bolestivými stavy pohybového systému
  • svalové spazmy
  • svalové hypertonie
  • stavy po operacích které se hojí jizvou
  • zmenšená kloubní pohyblivost
  • blokády kloubní z různých příčin (funkčních, strukturálních)

kontraindikace:

  • některé akutní stavy ( horečka, infekční onemocnění..)

Fyzikální terapie

(Markéta, Katka, Petra)

K dispozici máme přístroj BTL, který nabízí možnost buď elektroléčebných proudů  a  terapeutického ultrazvuku, nebo umí oba tyto druhy léčby kombinovat.
Baňkování

(Katka, Petra, Bára)

Baňkování je prastará masážní technika využívající podtlak a v důsledku tohoto podtlaku vznikající zvýšené prokrvení tkání. Baňkování je vhodné při bolestech zad a šíje, zatuhlých svalech, bolavých kloubech a dalších obtížích pohybového aparátu. Masážní tahy ve směru lymfatického toku napomáhají proudění lymfy a tím i detoxikaci organismu a podpoře imunitních funkcí. Uvolněním kůže, podkoží a vaziva dochází reflexně i k zlepšení funkce příslušných vnitřních orgánů. Kontraindikace jsou stejné jako u ostatních typů masáží, tedy akutní infekční a horečnaté onemocnění, celkové tělesné vyčerpání, lokálně na poraněnou, popálenou, zanícenou kůži. Dále baňkování není vhodné pro ochlupenou pokožku, neboť často není možné dosáhnout kvalitního přisátí baňky. K masáži používám silikonové baňky, kdy jejich zmáčknutím a přisátím na olejem potřenou kůži vytvořím žádaný podtlak a lokální prokrvení. U jedinců s křehčími cévami se obvykle vyskytnou modřiny, které však do několika dnů mizí. Doba provádění je individuální, podle intenzity prokrvení, pohybuje se v průměru mezi deseti až dvaceti minutami, po té se doporučuje ještě strávit alespoň deset minut v klidu na lůžku.

Flossing

(Katka, Petra)

Flossband je pryžové stahovadlo v různých typech pružnosti, díky kterému při použití speciálních cviků můžeme rozvolnit adheze měkkých tkání a fascií na končetinách. Pomoci lze například při epikondylitidě.

kontraindikace: poškození kůže, varixy, diabetes, nekompenzovaná hypertenze..

Propriofoot Concept®

(Markéta, Katka)

Co je propriofoot ?

Propriofoot jsou 4 plastové destičky různé barvy, tři z nich mají nestabilní plošku. Byly vyvinuty v roce 1998 francouzskými sportovními fyzioterapeuty Jerome Baicry a Loic Paris, kteří hledali alternativu a vylepšení stávajících balančních ploch při péči o sportovce. Během své praxe zjistili, že je třeba pracovat s chodidlem nejen globálně, ale především segmentálně, tj. zvlášť pracovat s přednožím, zvlášť se zánožím...

Více zde


Manuální lymfodrenáž

(Markéta, Katka)

Manuální lymfodrenáž je speciální technika, jejíž základní hmaty působí především na oblast kůže a podkoží (nikoli na svaly). Pomocí velkoplochých a kruhových hmatů terapeut jemně drenuje lymfatický systém a postupně uvolňuje mízní dráhy a uzliny od centra k periferii. Základem je vždy nejprve tzv. "bazální ošetření" krku, kde hlavní mízovody vstupují do žilního systému.

Více zde

Tejpování

(Markéta, Katka,Petra, Bára)

Tejpování pružnými tejpy je zajímavá terapeutická metoda, která v současné době zasahuje nejen do sportu, pro který byla japonským chiropraktikem Dr.Kenzo Kase vytvořena a registrována, ale prosazuje se i do léčebné rehabilitace a v poslední době i do veterinárního ošetřování.
Podoskopie

(Markéta, Katka, Petra)

Vyšetření na podoskopu se systémem dvou kamer PodoCam bylo vyvinuto za účelem diagnostiky deformit a dysfunkcí chodidla a v návaznosti na něj celého pohybového aparátu přes dolní končetiny, pánev, páteř až k hlavovým kloubům. Podoskop nám umožní za zrakové kontroly pozitivně ovlivňovat rozložení zátěže na dolní končetiny, aktivitu svalů nohy a odhalí i počínající deformity, jako je např. hallux valgus, kladívkovité prsty, pokles klenby nožní, valgozitu pat a podobně Z tohoto vyšetření je možno udělat záznam v podobě snímku, či videa, který lze s odstupem času porovnávat a sledovat vývoj chodidla.