O nás

FYZIOTERAPIE, tedy léčba pohybového aparátu, je pouze jednou z částí uceleného oboru REHABILITACE, do které dále spadá péče psychologa, logopeda, ergoterapeuta a dalších zdravotnických specialistů. FYZIOTERAPIE - obor, kterému se již téměř dvacet let věnuji, se neustále vyvíjí a proto se neustále vzdělávám, sbírám zkušenosti a rozšiřuji spektrum mnou poskytovaných služeb pro to, abych svým klientům dopřála co nejlepší péči. Během let se mi v ambulantní praxi nejvíce osvědčilo pracovat s měkkými tkáněmi a spoušťovými body (tzv. Trigger pointy). Některé techniky, které používám, vypadají navenek jako masážní, nicméně je to velmi zavádějící dojem. Ovlivnění měkkých tkání, tedy kůže, vaziva a podkoží, doplňuji hlubokými myofasciálními hmaty, zasahujícími do tělesné struktury a velmi intenzivně ovlivňujícími funkci pohybového aparátu. Funkční poruchy se ovšem netýkají jen pohybového aparátu, ale i orgánů. Vertebroviscerální vztahy jsou velmi silné a závislé a proto je v terapii nelze přehlížet.

FYZIOTERAPIE dokáže řešit řadu obtíží - v mé ambulanci se věnuji především dospělým pacientům s vertebrogenními bolestmi, závratěmi, bolestmi hlavy a kloubů včetně čelistního, funkčními poruchami trávicího traktu (refluxní choroba jícnu, porucha motility žaludku a střev), dysfunkcí pánevního dna projevující se bolestmi zad, hlavy, bolestivou menstruací, bolestivým pohlavním stykem, funkční sterilitou aj. K práci využívám prvků mnoha technik, metod a konceptů od mobilizačních technik kloubů a měkkých tkání, myofasciálních technik, postupů založených na neurofyziologickém podkladu, blízký je mi přístup Fyzioterapie funkce, Globální reciproční inhibice a metoda Ludmily Mojžíšové. Využívám terapeutické polohy vycházející z vývojové kineziologie, ovlivňuji hluboký stabilizační systém, pracuji s dechem a využívám tisíciletími prověřené prvky jógového umění.

"Nauč se všechny metody a postupy, osvoj si hluboké znalosti, přistup ke svému pacientovi, nadechni se, zavři oči, přilož na něj své dlaně a v tu chvíli úplně všechno zapomeň a buď to jen TY...... "